Intranet Areál web

Média o nás

Vědecké stáže pro studenty středních škol

ČT24, 11.11. 2023

Hostem ve vysílání Studia 6 je Olga Zimmermannová.

Mezi nebem a zemí

Český rozhlas Karlovy Vary, 28.10. 2023

Host pořadu  fyzioložka, bioložka, která jako první na světě zjistila, že tvorba hormonu melatoninů v šišince je řízena biologickými hodinami, ale také vášnivá skautka, to je bývalá předsedkyně Akademie věd České republiky Helena Illnerová. Televizní dokument, který měl premiéru dnes, tedy 28. října. V cyklu Babylon na ČT, dvojice o ní natočila Jolana Matějková.

 

Tajemství lidského mozku

CNN Prima News, 2.10. 2023

Rozhovor s Alešem Stuchlíkem.

Z pasivních trubek vytváříme nové cévy

Žena a život, 7.6. 2023

Rozhovor s Lucií Bačákovou.

Ženy mají delší tenké střevo než muži. Přišlo se na to při výuce mediků

Český rozhlas Plus, 29.4. 2023

Proč máme různě dlouhá střeva? Dá se zmírnit účinek vysokotučné stravy? Co dělá tělo s přebytky inzulínu? Debatují fyziolog Petr Zouhar, molekulární biolog Václav Veverka a spisovatelka a výtvarnice Markéta Baňková.

Vzpomínku máš… Ale kde? Jak funguje paměť a proč je dobré trénovat mozek jako sval.

ceskepodcasty.cz, 12.4. 2023

Neurovědec Aleš Stuchlík dlouhodobě zkoumá paměť. Ve Fyziologickém ústavu AV ČR vede oddělení neurofyziologie paměti, kde se snaží porozumět nervovým základům chování a přináší i aplikované výstupy. V rozhovoru se ptáme, jak se ukládají naše vzpomínky, jak fungují neurony, i na to, zda můžeme mozek trénovat v každém věku. Je opravdu lidský mozek nepřekonatelný ve srovnání s umělou inteligencí? Tato epizoda byla podpořena ze Strategie AV 21.

Načíst další