Vítejte na stránkách pro veřejnost a novináře

Myslíte si, že moderní věda je příliš složitá a nepochopitelná? A že její objevy nemají žádné praktické využití? Pak jste tady správně. Zde vás totiž vyvedeme z omylu.

V této sekci vám ukážeme, čím je náš výzkum zajímavý i užitečný. Zprávy jsou stručné, srozumitelné, ověřené – prostě věda z první ruky, přímo od profesionálů.

Pokud jste novinář(ka) a některé téma vás zaujme, kontaktujte pro další informace Mgr. Jana Koláře, Ph.D. (kolar@ueb.cas.cz), Ing. Radoslavu Kvasničkovou (kvasnickova@ueb.cas.cz, za výzkumný program Potraviny pro budoucnost Strategie AV21 a Centrum strukturní a funkční genomiky rostlin), nebo rovnou příslušné vědce.

Máte-li zájem o akce pro veřejnost, školní skupiny nebo pedagogy, spojte se s Mgr. Markétou Fílovou (filova@ueb.cas.cz).

Na této stránce přinášíme odkazy na nejnovější příspěvky z celé sekce Pro veřejnost a novináře. Mnohem více jich najdete v jednotlivých rubrikách.

Poslední novinky z Ústavu experimentální botaniky

1.12.2023

Doktorka Štorchová vede naši Laboratoř reprodukce rostlin. Svoje výzkumná témata rovněž aktivně popularizuje – mimo jiné v Meteoru, známém populárněvědeckém magazínu Českého rozhlasu.

1.12.2023

Soutěž Věda fotogenická už deset let ukazuje veřejnosti, že vědecká práce je nejen zajímavá, ale také krásná. V letošním jubilejním ročníku uspěl náš biolog Lukáš Synek se snímkem „dračího stromu“.

30.11.2023

Dvouměsíčník Finmag se na podzim 2023 zaměřil na vztahy mezi výzkumem a podnikáním. Cestu ke komerčnímu využití látky MTU, která stimuluje růst plodin, popsal pro magazín doktor Jaroslav Nisler.

30.11.2023

Jak nám může věda pomoci adaptovat se na probíhající změny klimatu nebo zmírnit jejich intenzitu? Odpovědi hledal v listopadu 2023 televizní Fokus Václava Moravce v dílu nazvaném Klimatická naděje.

26.11.2023

Listopadovou rostlinou s příběhem se stává masožravá rostlina, jejíž domovem jsou stolové hory Jižní Ameriky...

16.11.2023

Akademie věd ČR zveřejnila na svém webu velký profilový rozhovor s Romanem Pleskotem. Co ho fascinuje na dějích uvnitř rostlinných buněk? A proč dal jejich výzkumu přednost před basketbalem a uměním?

Syndicate content