Odborný technický pracovník*ice výzkumu

Perex

FZU – Fyzikální ústav Akademie věd ČR je přední veřejná výzkumná instituce se sídlem v Praze. FZU je největším ústavem Akademie věd ČR s více než 1100 zaměstnanci a zaměřuje se na základní i aplikovaný výzkum v oblasti fyziky. Naši špičkoví výzkumníci a výzkumnice se snaží porozumět a vysvětlit základní jevy a procesy fungování světa a reagovat tak na aktuální vědecké a technické výzvy současné doby.

Text

Do vědecké skupiny fotoelektronové spektroskopie v oddělení Optických materiálů sekce Pevných látek na pracovišti Cukrovarnická hledáme nového kolegu/kolegyni na výše zmiňovanou pozici.

Budete se podílet na přípravě a realizaci experimentů v oblasti fyziky povrchů využívající metodu fotoelektronové spektroskopie (XPS) a dalších povrchově citlivých analytických metod (např. UPS, AES, ISS).

Co Vás čeká:

  • Příprava experimentů: Aktivní účast na plánování a provádění experimentů v laboratorním prostředí
  • Zabezpečení chodu a údržby fotoelektronových spektrometrů (XPS, UPS): podpora servisních prací a občasná manipulace s těžšími díly spektrometrů
  • Komunikace s dodavateli náhradních dílů: vyřizování objednávek náhradních dílů, komunikace s dodavateli včetně psaní e-mailů v Aj

Co požadujeme a očekáváme:

  • Min. SŠ technického směru (elektrotechnika) nebo VŠ fyzikálního zaměření min. Bc.
  • Základní znalosti vakuové fyziky a techniky
  • Základní znalosti slaboproudé techniky
  • Uživatelská znalost práce na PC (Microsoft Office)
  • Zvládnutí nových počítačových programů a jejich používání pro řešení úkolů v laboratoři
  • Předchozí práce v laboratoři výhodou
  • Znalost anglického jazyka na úrovni mírně pokročilého
  • Týmovost, pečlivost, zodpovědnost, ochotu učit se novým postupům a aplikovat získané poznatky při řešení problémů

Co Vám nabízíme:

  • Odbornou práci v přátelském prostředí špičkové vědecké instituce
  • Spolupráci v úspěšném vědeckém týmu
  • Podporu dalšího vzdělávání, odborné jazykové kurzy
  • Podporu profesního a soukromého života – flexibilní pracovní doba, možnost občasné práce z domova
  • 5 týdnů dovolené + 6 dnů osobního volna
  • Stravenkový paušál, Multisport karta, sportoviště přímo v areálu (tenis, volejbal, basketbal, stolní tenis)
  • Po prvním roce příspěvek na penzijní a životní připojištění, příspěvek na dovolenou, kulturu či sport
  • Návštěvní místnost – hernu pro děti přímo v areálu pracoviště
  • Proč FZU?

Doplňující informace:

  • Pracovní poměr na dobu určitou 1 rok s perspektivou dlouhodobé spolupráce
  • Po zaškolení možnost zkráceného úvazku (min. 0,6)
  • Nástup možný IHNED (nebo dle dohody)
  • Místo výkonu práce – Praha 6 – Střešovice

Pokud Vás tato nabídka zaujala, zašlete nám svůj strukturovaný životopis v Čj na níže uvedený email.

Kontakt: Mgr. Monika Svobodová, Cukrovarnická 10/112 | 162 00 Praha 6| Czech Republic
Tel.: +420 702 299 555| Email: monika [dot] svobodova [at] fzu [dot] cz

Těšíme se na Vaše reakce!

Informace o zpracování osobních údajů naleznete na webových stránkách FZU, na adrese: https://www.fzu.cz/o-fzu/uredni-deska/zpracovani-osobnich-udaju