Digitální výstupy
Zaměstnanci Masarykova ústavu a Archivu AV ČR se podílí na tvorbě webových portálů, které netradičně a interaktivně seznamují veřejnost s výsledky vědeckého bádání. Tyto portály mj. umožňují zájemcům o historii a další obory společenských věd samostatně sledovat nejrůznější dějinné motivy přímo v jejich okolí a v každodenním životě.
Spisy TGM online
Plnotextová databáze zpřístupňující všechny svazky knižně vydaných Spisů T. G. Masaryka.
Web projektuPo stopách T. G. Masaryka
Portál nabízí interaktivní mapu, která znázorňuje historická i současná místa související s Masarykovým životem a meziválečným Československem.
Web projektuHistorická korespondence online
Portál shromažďuje informace o projektech věnovaných zpracování historické korespondence spjaté s dějinami českých zemí od středověku po druhou polovinu 20. století, zejména pokud jde o digitální zpracování.
Web projektuTohle jsme prožili. Vzdělávací portál o historii (nejen) pro seniory
Otevřená digitální platforma distančního vzdělávání seniorů v historických vědách a příbuzných oborech.
Web projektuKnihověda.cz
Portál k dějinám české knižní kultury do roku 1800 je částí základní infrastruktury pro výzkum tématu v podobě integrovaných bibliografických zdrojů, výkladových textů a nových výzkumných nástrojů.
Web projektuEuropean Holocaust Research Infrastructure (EHRI)
Český uzel EHRI usnadňuje přístup k archivním a jiným pramenům o holokaustu, poskytuje data o obětech a podporuje aplikaci inovativních digitálních metod.
Web projektuDělnické kolonie. Bydlení pro pracující v proměnách času
Webový portál věnovaný odbornému zpracování a popularizaci dělnických kolonií a sociálního bydlení pracujících v českých zemích.
Web projektuMemoGIS Praha
Historický geografický informační systém zobrazující data o obětech holokaustu, o případech porušování protižidovských předpisů a nařízení a související body zájmu na uzemí Velké Prahy.
Web projektuDatabáze poslanců
Databáze parlamentních zastupitelů zvolených a kooptovaných na českém území v letech 1848 až 1992, včetně členů československých zastupitelských sborů zvolených na území Slovenska.
Web projektu