Takový byl náš (ale i váš, kdo jste nás navštívili) rok s chemií a fyzikou v ÚFCH J.Heyrovského :Program pro pedagogy chemie ze ZŠ a SŠ - seminář 4.12. 2012 budova ÚFCH JHV rámci společného projektu s MSŠCH věnovaného vzdělávaní pedagogů SŠ a ZŠ v chemii přivítáme účastníky semináře, na kterém jim ve 4 přednáškách a exkursi do Nanocentra představíme některé moderní obory fyzikální chemie. Rekapitulaci přineseme po semináři v Aktualitách. Program zde.Program pro SŠ - "Seznamujeme se s vědou-dnes na téma hmotnostní spektrometrie... " (Praha, 14.11. od 13 hodin)
V rámci svého odborného programu navštíví studenti ze SZŠ z Prahy 4 pracoviště zabývající se hmotnostní spektrometrií. V krátké přednášce jim obor představí Dr. M. Polášek a program dále bude pokračovat exkursemi do dalších laboratoří (např. analýzy dechu). Po skončení programu přineseme jeho shrnutí v Aktualitách.
Letošní celoakademický vědecký festival Týden vědy a techniky 2012 se uskuteční 1.-15.11.2012 nejen v Praze ale i v řadě dalších měst celé ČR. V rámci něj uspořádáme i my naše tradiční Dny otevřených dvěří v ÚFCH JH (8. a 9.11.2012). Přinášíme první info o připravovaném bohatém programu.
V rámci svého odborného programu navštíví studenti SUPSŠ ze Železného Brodu náš ústav. V programu vyslechnou přednášky o současné vědě v ÚFCH JH, historii ústavu spojené s objevem polarografie a seznámí se též s některými novými elektrochemickými analytickými metodami. Po přednáškách navštíví i některé laboratoře. Rekapitulace návštěvy v Aktualitách.
V rámci spolupráce na výstavě Vynálezci a vynálezy jsme pro workshop pro návštěvníky Muzejní noci v Národním muzeu připravili chemický program pro rodiče s dětmi. Rekapitulaci programu v NM najdete v Aktualitách.
Program pro SŠ - Předávání maturitních vysvěčení pro žáky Gymnázia Litoměřická v Praze (8.6.2012)
Maturanti spřáteleného gymnázia si své maturitní vysvědčení, v doprovodu rodičů a pedagogů, přijdou opět převzít do Brdičkovy posluchárny našeho ústavu. Tato tradice již trvá čtvrtým rokem a je milým završením celoroční spolupráce v procesu vzdělávání studentů tohoto gymnázia.
Program pro ZŠ a SŠ - Workshopy "Chemie není nuda" (Teplice, 6.6.2012)Aneb šestková středa s chemií - 6.6. - 6 worksopů pro 6 skupin žáků ZŠ či SŠ. Účast 130 žáků.Fotogalerii najdete na stránce ZŠ Koperníkova.
Program pro SŠ - "Seznamujeme se s vědou-dnes na téma elektrochemie... " (Praha, 28.5.2012)
V rámci svého odborného semináře navštíví studenti GY Arabská z Prahy náš ústav. V programu vyslechnou přednášky o současné vědě v ÚFCH JH, historii ústavu spojené s objevem polarografie a seznámí se též s některými novými elektrochemickými analytickými metodami. Po přednáškách se projdou i několika laboratořemi (program; shrnutí a fotogalerie).
Program pro ZŠ, SŠ a veřejnost - Popularizujeme vědu - tentokráte v Teplicích (22.5. - 29.6.2012)
Ve spolupráci se ZŠ Koperníkova v Teplicích připravujeme popularizaci vědců z ÚFCH JH pod pokličkou našeho popularizačního programu "ČESKO hledá nové VĚDCE. Zn. Věda není nuda." a pro zájemce máme připravenou např. již 11. výstavu Příběh kapky, popularizační přednášky, workshopy, aj. Více info a letáky na akce najdete v aktualitách.
ZŠ, SŠ, VŠ a Veřejnost - Výstava Příběh kapky (Teplice, 23.5.- 29.6.2012)
Program pro SŠ - Popularizační přednášky jako doplněk klasické výuky (Praha, 15.5.2012)
V rámci výuky chemických předmětů navštíví 10 studentů SZŠ Alšovo nábřeží z Prahy popularizační přednášku Dr. Petra Pracny z Oddělení spekroskopie na téma Molekulová spektroskopie - na co se ji vědci ptají a jaké jim ona dává odpovědi... Zavítají i do laboratoře s unikátním spektrometrem Bruker a dozví se k čemu vědcům slouží... (Fotogalerie z akce)
Program pro MŠ - Osm chemidel pro MŠ Bojasova z Prahy 8 (Praha, 3. ,10. a 17. května 2012)
Opět zavítáme do mateřské školy Bojasova na Praze 8 a postupně pro děti ze všech tříd sehrajeme chemická divadla (chemidla) s názvem "Posviť si citrónem na duhu". Fotogalerie z některých představení naleznete zde - třída Skřítci; třída Kouzelníci; třída Rybičky)
Program pro SŠ - Popularizační přednášky jako doplněk klasické výuky (Praha, 2.5.2012)
V rámci výuky chemických předmětů navštíví ca 120 studentů VOŠ a SZŠ Alšovo nábř. z Prahy popularizační přednášky z oborů: analýza lidského dechu metodou SIFT-MS (P. Španěl), katalyzátory a jejich role v nových technologiích (M. Lamač) a J.Heyrovský -zrod fyzikální chemie u nás (K. Stejskalová). Program potrvá od 9 do 11:30 hodin.
Program pro VŠ - Návštěva studentů z Technické Univerzity v Lodži v našich laboratořích (Praha, 28.2.2012)
V rámci spolupráce se společností Pardam, s.r.o. se uskuteční půldenní program přednášek a exkursí do laboratoří ústavu, Centra inovací a pracovišť společnosti Pardam. Vedle informací např.o trendech ve výrobě nanomateriálů se studenti seznámí i s výzkumem na jiných zajímavých fyzikálně-chemických pracovištích ÚFCH JH (Program) (Fotogalerie).
Program pro SŠ - Popularizační přednáška v rámci výuky (Praha, 16.2.2012)
V rámci výuky předmětu chemická technologie na VOŠ a SZŠ Alšovo nábř. v Praze 1 zazní přednáška "Přenos dat z vědy do praxe aneb Přišel jsem, viděl jsem, objevil jsem" (přednese K. Stejskalová). Studenti se dozví nejen o tom, co je věda a jaké produkuje výsledky, nebo kdo je vědec, ale i s jakými úskalími se dnešní vědci ve své práci potýkají a co obnáší snaha uplatnit výsledky vědeckého bádání v životě.
Ladislav Kavan vystoupí s přednáškou Akumulace elektrické energie - realita či sen ? Dozvíte se o nových poznatcích výzkumu v tomto oboru. Co nás tedy čeká ( a nemine :-)
(Malostranská beseda, Praha 1, od 18 hodin; pořádá Zelený kruh, o.s.)
Program pro SŠ - Jaroslav Heyrovský bádající, objevující (Děčín, 17.1.2012)
Pro ca 50 zájemců ze 2 tříd Gymnázia v Děčíně zazněla přednáška o Jaroslavu Heyrovském, kterou autorka putovní výstavy Příběh kapky Květa Stejskalová přednesla v rámci doprovodného programu jejím návštěvníkům. Výstava je až do 31.1. otevřena v Malém sále budovy FJFI ČVUT v Děčíně (Pohraniční 1).
ZŠ, SŠ, VŠ a veřejnost - Výstava Příběh kapky (Děčín, 5.1.- 31.1.2012)
ZŠ, SŠ a veřejnost - Vynálezci a vynálezy - výstava Národního muzea (NM v Praze, 27.9.2011 - 31.5.2012)
AKTUALITY
Letošní letní škola proběhla úspěšně za účasti přihlášených 24 středoškolák26.7.2019 Program školy NANO2019 je již hotov...
Nedávno skončil rok 2018, ať žije rok 2019 !
Je čas na stručnou rekapitula24.10.2018- Harmonogram "Žijeme chemií 2018" má již plánováno/rezervováno/realizováno REKORDNÍCH 101 akcí
Letošní harmonogram akcí se pomalu plní a blíží tak ke konci roku. Máme za sebou le17.8.2018 - Program letní školy NANO2018
Pro třicítku posluchačů středoškolské letní školy NANO2018 je již v�
Hlavní strana | O projektu | Aktuality | 60 let Nobelovky 2019 | Archiv akcí | Stáže v laboratořích | Seminář studentů | Virtuální exkurse | Programy pro SŠ | Programy pro ZŠ | Pro pedagogy | Letní školy | Galerie 4P | Týden vědy | Toulky historií | Kontakt | Projektový tým